top of page

E Devlet Uygulamaları

Türkiye Cumhuriyeti Ülke Ülke Vize Uygulaması

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2023


Türkiye Cumhuriyeti Ülkelere Göre Vize Uygulamaları aşağıda ülke ülke belirtilmiştir.


pasaport seyahat vize

ABD Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili ABD vatandaşları vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak veya sınır kapılarımızdan da alabilmektedirler.


AFGANİSTAN Vize Uygulaması:

Diplomatik Pasaport hamilleri 6 ay içinde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususî Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Afgan vatandaşları belirli koşulları karşılamak şartıyla e-Vizelerini www.evisa.gov.tr adresinden alabilmektedirler.


ALMANYA Vize Uygulaması:

Resmî Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Alman vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ANDORA Vize Uygulaması:

Resmî Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Andora vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ANGOLA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamili Angola vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik ve hizmet pasaportu hamili Angola vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ANTİGUA-BARBODA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol tatbiki suretiyle verilir.


ARJANTİN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ARNAVUTLUK Vize Uygulaması:

Türkiye’ye akredite diplomatik, konsolosluk veya uluslararası örgütler nezdindeki temsilciliklere atanan resmi pasaport hamilleri, görevleri müddetince, vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Türkiye’de toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.


AVUSTRALYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili Avustralya vatandaşları vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak veya sınır kapılarımızdan da alabilmektedirler.


AVUSTURYA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


AZERBAYCAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


BAHAMALAR Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


BAHREYN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamili Bahreyn vatandaşları 15 güne kadar ikamet süreli vizelerini sınır kapılarında alabilmektedirler. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün ikamet süreli tek girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler.


BANGLADEŞ Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili Bangladeş vatandaşları, Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda’nın geçerli vize veya geçerli ikamet izni hamili olmak ve belirli koşulları karşılamak şartıyla vizelerini www.evisa.gov.tr internet sitesinden e-vize olarak alabilmektedirler. Diplomatik ve resmi/hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


BARBADOS Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


BAĞIMSIZ SAMOA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


BELARUS Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi ilk giriş tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde 90 günü geçemez.


BELÇİKA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


BELİZE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.


BENİN Vize Uygulaması:

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır.


BHUTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün ikamet süreli verilir.


BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


BOLİVYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.


BOSNA HERSEK Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.


BOTSVANA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


BREZİLYA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise Türkiye'de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmemek kaydıyla, turizm ve iş amacıyla giriş ve transit vizesinden muaftır.


BRUNEİ Vize Uygulaması:

Diplomatik, resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, ülkemize giriş ve transit geçişlerinde, ilk giriş tarihinden itibaren otuz (30) günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftırlar.


BULGARİSTAN Vize Uygulaması:

Kimlik kartı ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır.


BURKİNA FASO Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Burkina Faso vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Burkina Faso vatandaşları ise vizeye tabidir.


BURUNDİ Vize Uygulaması:

Diplomatik Pasaport Hamilleri her 180 gün içinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizeden muaftır. Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


CABO VERDE Vize Uygulaması:

Resmi pasaportlar vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili Yeşil Burun Adaları vatandaşları Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili olmaları ve belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler.


CEZAYİR Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. 15 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. 15-18 ve 35-65 yaş aralığındaki umuma mahsus pasaport hamili Cezayir vatandaşları Schengen veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili olmak ve belirli koşulları karşılamak şartıyla 30 gün süreli ve tek girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler.


CİBUTİ Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.


ÇAD Vize Uygulaması:

Diplomatik ve resmi pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


ÇEK CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ÇİN HALK CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


DANİMARKA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


DOĞU TİMOR Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Doğu Timor vatandaşları 30 gün ikamet süreli tek giriş e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden alabilirler.


DOMİNİKA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol tatbiki suretiyle verilir.


DOMİNİK CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Diplomatik ve resmî pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak, dış temsilciliklerimizden veya sınır kapılarımızda bandrol tatbiki suretiyle alabilmektedirler.


EKVATOR Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla üç (3) gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de 90 gün süreyle vizeden muaftır.


EKVATOR GİNESİ Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamili Ekvator Ginesi vatandaşları vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili Ekvator Ginesi vatandaşları Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili olmaları ve belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler. Diplomatik, resmî ve hizmet pasaportu hamili Ekvator Ginesi vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


EL SALVADOR Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ENDONEZYA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamili Endonezya vatandaşları her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 güne kadar süreyle vizeden muaftır. Diplomatik ve resmi/hizmet pasaport hamili Endonezya vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


ERİTRE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


ERMENİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup, 30 güne kadar ikamet süreli turistik amaçlı müteaddit giriş vizelerini, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciklerimizden alabilirler.


ESTONYA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri, 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.


ESVATİNİ Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir.


ETİYOPYA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Etiyopya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Etiyopya vatandaşları ise vizeye tabidir.


FAS Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


FİJİ Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler.


FİLDİŞİ SAHİLİ Vize Uygulaması:

Resmi pasaportlar vizden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabidir.


FİLİPİNLER Vize Uygulaması:

Diplomatik ve resmi/hizmet pasaportu hamili Filipinler vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaf bulunmaktadırlar. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


FİLİSTİN Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili Filistin vatandaşları Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili olmak ve belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilmektedirler. Diplomatik pasaport hamilleri resmi veya turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir.


FİNLANDİYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.


FRANSA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


GABON Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, hizmet ve resmî pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


GAMBİYA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır.


GANA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaportlar hamilleri vizeye tabidir.


GİNE Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Gine vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Gine vatandaşları ise vizeye tabidir.


GİNE BİSSAU Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik ve resmî pasaport hamili Gine Bissau vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


GUATEMALA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


GUYANA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla ülkemize yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün ikamet süreli verilir.


GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Resmi Pasaport hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizelerini e-Vize olarak www.evisa.gov.tr internet adresinden harçsız olarak alabilmektedir.


GÜRCİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


GÜNEY SUDAN Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamillleri vizeden muaftır. Hizmet ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


HAİTİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol tatbiki suretiyle verilir.


HIRVATİSTAN Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


HİNDİSTAN Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir. Umuma mahsus pasaport hamillerine transit vizesi dış temsilciliklerimizce en fazla 3 gün ikamet süreli verilir.


HOLLANDA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


HONDURAS Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


HONGKONG Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus “Hong Kong Special Administrative Region of the People’s Republic of China (SAR)” pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. “British National Overseas” pasaportu hamili Hong Kong vatandaşları vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler. “Document Identity for Visa Purposes-Hong Kong (D.I)” hamilleri ise vizelerini dış temsilciliklerimizden alabilirler.


IRAK Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla ülkemize yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahibi Iraklılardan, Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


İNGİLTERE Vize Uygulaması:

Diplomatik ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca, Birleşik Krallık pasaportlarından milliyeti bölümünde “British Protected Person”, “British Subject” ve “British National Overseas” ibareli pasaport hamillerine 90 güne kadar ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri yalnızca dış temsilciliklerimiz tarafından verilir.


İRAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İRLANDA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. İbraz edecekleri notalar ile resmi sıfatlarını belgeleyen resmi pasaport hamillerine, seyahat amaçlarına bakılmaksızın vizeleri dış temsilciliklerimizce harçsız olarak verilir.


İSPANYA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İSRAİL Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İSVEÇ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İSVİÇRE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İTALYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


İZLANDA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


JAMAİKA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


JAPONYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


KAMBOÇYA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport hamillerine, transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


KAMERUN Vize Uygulaması:

Resmi heyet mensubu resmi pasaport (diplomatik, hizmet ve hususi) hamilleri 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Resmi heyet mensubu olmayan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.


KANADA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


KARADAĞ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.


KATAR Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


KAZAKİSTAN Vize Uygulaması:

Resmî ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır.


KENYA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, 90 güne kadar ikamet süreli müteaddit girişli vizeleri dış temsilciliklerimizde resen verilir.


KIBRIS RUM KESİMİ (GKRY) Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri vizeye tabi olup vizelerini ilgili Temsilciliklerimizden alabilmektedirler. Ayrıca 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizeyle bütün hudut kapılarımızdan ülkemize giriş yapabilmektedirler. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup, 30 gün ikamet süreli tek girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler. Ayrıca transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 3 gün ikamet süreli verilir.


KIRGIZİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır.


KİRİBATİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup istizan gerekir.


KKTC Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeden muaftır.


KOLOMBİYA Vize Uygulaması:

Diplomatik, resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Kolombiya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


KOMORLAR BİRLİĞİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


KONGO CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Kongo Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Kongo Cumhuriyeti vatandaşları ise vizeye tabidir.


KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus ve hizmet pasaportu hamilleri vizeye tabidir.


KORE CUMHURİYETİ (GÜNEY) Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


KORE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ (KUZEY) Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, istizan gerekir.


KOSOVA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.


KOSTA RİKA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.


KUVEYT Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri son 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmemek kaydıyla turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.


KUZEY MAKEDONYA Vize Uygulaması:

Diplomatik, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Kuzey Makedonya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


KUZEY MARIANA ADALARI Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


KÜBA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


LAOS Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus ve diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir.


LESOTHO Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


LETONYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış (ikamet) süresi 90 günü geçmemek kaydıyla turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.


LİBERYA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


LİBYA Vize Uygulaması:

Resmî pasaport hamilleri her 6 ay içinde 90 güne kadar vizeden muaftır. 16 yaşından küçük ve 55 yaşından büyük umuma mahsus pasaport hamili Libya vatandaşları her 180 gün içinde 90 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. 16-55 yaş arasındaki umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. Bu yaş aralığındaki umuma mahsus pasaport hamili Libya vatandaşları Schengen ülkeleri veya ABD, İngiltere, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olmak ve belirli şartları taşımak koşuluyla 30 gün süreli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden alabilmektedirler.


LİHTENŞTAYN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


LİTVANYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


LÜBNAN Vize Uygulaması:

Diplomatik, resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Türkiye’de toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.


LÜKSEMBURG Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


MACARİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Macaristan vatandaşları geçerli ulusal kimlik kartıyla her 180 günde 90 gün süreyle vizesiz giriş yapabilmektedirler.


MADAGASKAR Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


MAKAU ÖİB Vize Uygulaması:

Makau Özel İdare Bölgesi - Makau Special Administrative Region of the People’s Republic of China pasaportu hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


MALAVİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


MALDİVLER Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilirler.


MALEZYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


MALİ Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Mali vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Mali vatandaşları ise vizeye tabidir.


MALTA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


MARSHALL ADALARI Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


MAURİTİUS Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamillerine 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizce verilir. Ayrıca, 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce resen verilir.


MEKSİKA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Hizmet/resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini dış temsilciliklerimizden resen alabilirler. Ayrıca, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden harçsız olarak alabilirler.


MISIR Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, Schengen veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesine veya ikamet iznine sahip olmaları ve Türk Hava Yolları veya Egypt Air ile seyahat etmeleri kaydıyla, www.evisa.gov.tr internet adresinden 30 gün ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini alabilirler. Ayrıca, 20 yaş altı ve 45 yaş üzerindeki umuma mahsus pasaport hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden temin edebilirler.


MİKRONEZYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


MOĞOLİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.


MOLDOVA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.


MONAKO Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


MORİTANYA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri ise en fazla 7 gün süreli verilir.


MOZAMBİK Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri asgari 6 ay geçerli pasaport ile ilk giriş tarihinden itibaren her 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri asgari 6 ay geçerli pasaport ile ilk giriş tarihinden itibaren her 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.


MYANMAR Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri en fazla 30 gün, transit vizeleri ise en fazla 15 gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabidir, istizan gerekir.


NAMİBYA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.


NAURU Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


NEPAL Vize Uygulaması:

Resmi pasaportlar vizeye tabidir. Resmi pasaport hamillerine giriş vizeleri en fazla 30 güne kadar ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 15 güne kadar ikamet süreli giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce istizansız, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir. Schengen veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


NİJER Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamili Nijer vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik ve hizmet pasaportu hamili Nijer vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


NİJERYA Vize Uygulaması:

Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Nijerya vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamili Nijerya vatandaşları ise 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


NİKARAGUA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


NORVEÇ Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Öte yandan, Norveç'ten ülkemize turistik amaçla seyahat edecek Norveç vatandaşları, 31 Aralık 2022 tarihine kadar pasaportları yerine çipli ulusal kimlik kartlarını kullanarak da her 180 günde 90 gün süreyle ülkemize vizesiz giriş yapabilirler.


ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


ÖZBEKİSTAN Vize Uygulaması:

Diplomatik ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır. Diğer resmî pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.


PAKİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup istizan gerekir. Ayrıca, geçerli bir Schengen, İngiltere veya ABD vizesi hamilleri 30 gün ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler.


PALAU CUMHURİYETİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 30 gün ikamet süreli verilir.


PANAMA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.


PAPUA YENİ GİNE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün ikamet süreli, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


PARAGUAY Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


PERU Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.


POLONYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Polonya vatandaşları, Polonya’dan Türkiye’ye seyahat etmek şartıyla, geçerli ulusal kimlik kartıyla vizesiz giriş yapabilmektedirler.


PORTEKİZ Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ROMANYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


RUANDA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


RUSYA FEDERASYONU Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamilleri 60 günü geçmeyen turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 günlük süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SAINT KITTS (ST. CRISTOPHER) ve NEVIS Vize Uygulaması:

Diplomatik, resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili St. Kitts (St. Christopher) ve St. Nevis vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


SAINT - LUCIA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.


SAINT VINCENT ve GRENADINES Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol tatbiki suretiyle verilir.


SAN MARINO Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SAO TOME ve PRINCIPE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar hamilleri vizeye tabidir.


SENEGAL Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamili Senegal vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Senegal vatandaşları ise vizeye tabidir. Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilebilmektedir.


SEYŞELLER Vize Uygulaması:

Diplomatik, resmî ve umuma mahsus pasaport hamili Seyşeller vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SIRBİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SİERA LEONE Vize Uygulaması:

Umuma mahsus pasaport hamili Sierra Leone vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik ve hizmet pasaportu hamili Sierra Leone vatandaşları her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SİNGAPUR Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SLOVAKYA Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.


SLOVENYA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


SOLOMON ADALARI Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


SOMALİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


SRİ LANKA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 30 gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabi olup, istizan gerekir.


SUDAN Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diğer resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.


SURİNAM Vize Uygulaması:

Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleriher 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize olarak alabilmektedirler.


SURİYE Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup istizan gerekir.


SUUDİ ARABİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatlerinde, 90 gün süreyle vizeden muaftırlar. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen verilir.


ŞİLİ Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


TACİKİSTAN Vize Uygulaması:

Diplomatik ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır. Hizmet pasaportu hamilleri her 180 gün içerisinde 60 güne kadar vizeden muaftır. Hizmet pasaportu hamilleri ve bunların hizmet pasaportu hamili aile mensupları görevleri süresince vizeden muaftır.


TANZANYA Vize Uygulaması:

Diplomatik ve hizmet pasaportu hamili Tanzanya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamili Tanzanya vatandaşları ise vizeye tabidir.


TAYLAND Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise 30 gün süreyle vizeden muaftır.


TAYVAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


TOGO Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus ve diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir.


TONGA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


TRİNİDAD-TOBAGO Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


TUNUS Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


TUVALU Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


TÜRKMENİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


UGANDA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaportlar vizeye tabidir.


UKRAYNA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Ukrayna vatandaşları, Ukrayna’dan Türkiye’ye seyahat etmek şartıyla, geçerli biyometrik kimlik kartıyla vizesiz giriş yapabilmektedirler.


UMMAN Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.


URUGUAY Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


ÜRDÜN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


VANUATU Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.


VATİKAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.


VENEZUELA Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise 90 gün süreyle vizeden muaftır.


VİETNAM Vize Uygulaması:

Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir, istizan gerekir. Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


YEMEN Vize Uygulaması:

Diplomatik ve resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir.


YENİ ZELANDA Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.


YUNANİSTAN Vize Uygulaması:

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır.


ZAMBİYA Vize Uygulaması:

Diplomatik pasaport hamilleri her 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.


ZİMBABVE Vize Uygulaması:

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


Son Paylaşılanlar

bottom of page