top of page

E Devlet Uygulamaları

Sakarya Avukatları ve Sakarya Avukat Hukuki Yardım

Güncelleme tarihi: 25 Eyl 2023

Sakarya Hukuk ve Avukatlar

Sakarya, Türkiye'nin kuzeybatısında yer alan bir ilimizdir. Sakarya'nın Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı olmak üzere 16 ilçesi vardır. Sakarya'da gerek özel hukuk gerekse kamu hukuku bakımından birçok alanda hukuki konularla ilgili ihtilaf yaşanabilmektedir. Özellikle boşanma davaları, miras ve veraset davaları, ağır ceza davaları gibi konularda avukatların desteği kaçınılmaz olabilmektedir.

Sakarya'daki En İyi Avukatlar

Sakarya'daki en iyi avukatlar arasında boşanma davalarında uzmanlaşmış avukatlar da yer almaktadır. Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı ilçelerindeki ihtilafların çözümü için olay bakımından hassasiyet göz önüne alınarak ilçe nüfusunun azlığı sebebi ile ilçe avukatları ile çalışmak yerine adapazarı avukatları da tercih edilebilir.

Nitekim Sakarya Adliyesi; Adapazarı, Serdivan, Arifiye, Erenler ilçelerindeki uyuşmazlıklar yönünden de yetkilidir. Sakarya Avukatları hizmet konusunda yalnızca ofislerinin bulunduğu il yada ilçede değil tüm ülkede hizmet verme hak ve yetkisine sahiptir.

Boşanma davaları oldukça hassas bir konu olduğu için bu alanda uzman bir avukatın desteği oldukça önemlidir. Sakarya'da boşanma avukatları arasında seçim yaparken avukatın deneyimi ve başarı oranı dikkate alınabilir.

Sakarya'daki En İyi Ceza Avukatları

Ayrıca Sakarya'da ağır ceza davalarında da uzman avukatlar mevcuttur. Ağır ceza davaları, özellikle suçlamaların ciddiyeti nedeniyle oldukça önemlidir ve doğru bir savunma stratejisi izlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ağır ceza davalarında uzmanlaşmış bir avukatın desteği de oldukça önemlidir.

Asliye ceza davalarında her ne kadar ceza miktarları düşük olsa da kişinin eylemi neticesinde hapis cezası almasının önüne geçilmesi, alternatif hukuk yolları ile adli sicil kaydının oluşmasının önüne geçilmesi ile HAGB ve cezanın ertelenmesi için hukuki yardım almak geleceğiniz ve adli siciliniz yönünden önem arz etmektedir.

Sakarya Miras Avukatları

Miras ve veraset davaları, ortaklığın giderilmesine, tapu iptal ve tescil ile tenkis davaları bakımından da uzman avukatlardan hukuki ihtilafların çözümü ve yapılacak anlaşmalar bakımından yardım almak doğru bir yol olacaktır.

Sakarya Barosu Avukat sorgulama

Sa Sakarya Barosu Avukatları Listesi Sakarya Barosu Levha

Ücretsiz Avukat

Ekonomik durumu yetersiz kişiler tarafından baro avukat talebi veya barodan avukat talebi gibi konularda da ve Sakarya avukat adresleri ile sakarya avukat telefonları için Sakarya Barosu'na başvurulabilir. Barolar Birliği'ne bağlı olan barolar, ekonomik durumu yetersiz kişilere avukat taleplerini karşılamak için de faaliyet göstermektedirler.

Ücretsiz Hukuki Danışmanlık

Yabancılar için ve ekonomik durumu yetersiz kişiler için TBB avukat arama veya telefonla ücretsiz danışma hattı gibi konular da mevcuttur. Türkiye Barolar Birliği (TBB), avukatların mesleklerini icra ederken etik kurallara uygun hareket etmeleri için çalışmaktadır. Bu nedenle, TBB'nin sağladığı hizmetlerden yararlanmak, avukatlık konusunda doğru adımlar atmak açısından oldukça önemlidir.

Sakarya Avukat Cep Telefonu

Sonuç olarak, Sakarya'da hukuki konularda en değerli desteği sağlayacak kişiler avukatlardır. Boşanma davaları, iş davaları, miras davalarında, izaleişüyu davalarında, tapu iptal ve tescil ve tenkis davalarında ile ağır ceza davaları gibi konularda uzmanlaşmış avukatların desteği alınarak, hukuki sorunlar en doğru şekilde çözüme kavuşturulabilir.

Sakarya'da avukatlarla iletişimde öncelikli tercih ofis telefon numaraları ve cep telefonları olmalıdır. Bu yolla daha kısa sürede ve etkili dönüş almak mümkündür.

Sakarya Barosu Ücret Tarifesi

Sakarya Barosu Tavsiye Niteliğinde Ücret Tarifesi 2023 yılı 2. dönem için paylaşılan ücret tarifesi ekte yer almaktadır.


Sakarya Barosu 2023 yılı asgari ücret tarifesi güncellenmiş
.pdf
PDF dosyasını indir • 741KB


33 görüntüleme0 yorum

Comments


Son Paylaşılanlar

bottom of page