top of page

E Devlet Uygulamaları

Vergi Borcu Sorgulama

Türkiye'de vergi borcu sorgulama işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. E-devlet uygulaması üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlarına erişerek, sürekli veya süreksiz yükümlülüklerden kaynaklanan vergi borçlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde vadesi geçmiş ya da henüz vadesi gelmemiş vergi borçlarınıza dair detaylı bilgileri alabilir ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


vergi dairesi borç sorgulama ekranı

vergi dairesi borç ödeme yöntemi seçim ekranı


Uygulama, talep zamanına özgü olarak güncel borçları ve toplam borç miktarını göstermektedir.vergi dairesi borç ödeme ekranı


Aynı zamanda ödeme yapma sürecinde hangi yolların kullanılabileceği konusunda da bilgi vermektedir.

vergi borcu ödeme borç seçim ekranı
Devam et butonunu tıkladıktan sonra toplam borç miktarınız görüntülenir ve ödeme yap butonu aktif hale gelir. Ödeme işlemi için tıklanan buton, kart bilgileri girilecek ayrı bir sayfa ve ekran açar.


.

vergi dairesi GİB borç ödeme ekranı

Ardından borçları tek tek seçip ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
Kart bilgilerinizi girdikten sonra ödeme işlemini onaylayabilirsiniz. Ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra tekrar kontrol yapmanızı öneririz, böylece ödemelerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğinden emin olabilirsiniz.Uygulamaya erişmek için aşağıdaki butonu tıklayabilirsiniz.


65 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Son Paylaşılanlar

bottom of page